Понеділок, 06.05.2024, 19:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Хмельницька обласна організація
Української екологічної асоціації
«Зелений світ»

Головна | Новини | Аналітика | Проекти | Партнери | Галерея
Меню сайту
Актуально
[26.08.2014]
УВАГА! Нова адреса сайту "Зелений світ": zelenysvit.in.ua
[03.10.2013]
Україна потрапила до списку країн з найбруднішим повітрям – ...
[03.10.2013]
У вчених більше немає сумнівів, що зміни клімату викликані л...
Приєднатися до нас

Заповнити анкету учасника
Форма входу
Пошук по сайту
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Чи знаєте Ви, що таке «роздільний збір сміття»?
Всього відповідей: 2
Для завантаження


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Валюта
Курс USD по данным Национального Банка Украины
Курс EUR по данным Национального Банка Украины
Курс RUB по данным Национального Банка Украины

УКРАЇНСЬКА ЕКОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ «ЗЕЛЕНИЙ СВІТ»

ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ – ЮРІЙ ІВАНОВИЧ САМОЙЛЕНКО

Українська екологічна асоціація «Зелений світ» створена в 1988 році як реакція суспільства на жахливий екологічний стан в Україні, спричинений Чорнобильською катастрофою 1986 року. Асоціація є членом найбільшої Міжнародної громадської організації - федерації «Друзі Землі».

УЕА «Зелений світ» зареєстрована 1992 року Міністерством Юстиції України, свідоцтво про реєстрацію Статуту об’єднання громадян № 371 від 30 грудня 1992 року. Пройшла перереєстрацію в 2000 році, відповідно до закону України «Про об’єднання громадян». Цього ж року УЕА «Зелений світ» зареєструвала в Міністерстві Юстиції України Положення про символіку Української екологічної асоціації «Зелений світ» та отримала Свідоцтво про реєстрацію символіки об’єднання громадян № 361 від 16 серпня 2000р. 10 грудня 2009 року ХІІІ з’їзд УЕА «Зелений світ» вніс та затвердив зміни до статуту Асоціації, нова редакція якого була зареєстрована наказом Міністерства Юстиції України № 623/5 26 березня 2010р.

Одне із основних завдань Асоціації – зробити так, щоб голос екологічного руху був почутий. Допомогти цьому може дійовий, енергійний, принциповий друкований орган, мета і завдання якого полягає в ознайомленні з найцікавішими акціями осередків УЕА «Зелений світ», а також з основними екологічними проблемами Української держави. Таким друкованим органом Асоціації є газета «Зелений світ» та інші засоби масової інформації.

З цією метою, «Зелений світ» на протязі декількох років готував і проводив радіо передачі на Першому Національному каналі «Зелений світ очима небайдужих» , «Україна і сталий розвиток». В результаті цих передач та завдяки газеті «Зелений світ» українському суспільству надавалась інформація про заходи, які здійснювались в Україні щодо поступу нашої держави в напрямку сталого розвитку та її роль і місце в європейському та світовому співтоваристві.

Українська екологічна асоціація «Зелений світ» разом з представниками інших громадських організацій, зокрема Українського товариства охорони природи, Українського товариства стійкого розвитку, Всеукраїнського громадського об’єднання «Громадський контроль» постійно підіймає проблеми становлення і вдосконалення роботи інституту громадських екологічних інспекторів. Питання щодо їх взаємодії з державними органами виконавчої влади, з метою підвищення рівня екологічної безпеки та поліпшення природоохоронної роботи, актуальні в порядку денному діяльності екологічної громадськості.

Українська екологічна асоціація «Зелений світ» наголошує, на цілому ряді серйозних екологічних проблем суто внутрішнього характеру, що пов’язані з специфікою виробничої інфраструктури, нерівномірним розподілом сировинних ресурсів, специфікою географічної зональності її території. Винятковою особливістю для України є те, що екологічно гострі локальні ситуації в Придніпров’ї, Донбасі, Кривбасі, Північному Криму, Карпатах, Поліссі, на узбережжі Чорного та Азовського морів поступово перетворюються в регіональні екологічні кризові ситуації. Україну не оминули такі небезпечні явища, як кислотні дощі, транскордонне забруднення, руйнування родючого шару грунтів, зміни клімату, накопичення відходів, особливо токсичних і радіаційних, проблеми питної води, зниження природного потенціалу біологічного різноманіття.

З особливою гостротою УЕА «Зелений світ» ставить проблеми пов’язані з Чорнобильською катастрофою 1986 року та її тяжкими медико-біологічними наслідками, що поставили Україну в ситуацію наближену до рівня глобальної екологічної катастрофи. В зв’язку з цим за останні десятиліття намітилася чітка тенденція погіршення здоров'я населення та зменшення його чисельності. З метою донесення правдивої інформації про породжені Чорнобилем проблеми, члени Асоціації активно виступають на конференціях, семінарах, круглих столах, прес-конференціях, громадських слуханнях, парламентських слуханнях, комітетських засіданнях. Так, наприклад, на Міжнародній конференції «Діти Чорнобиля – медичні наслідки та соціально-психологічна реабілітація» з доповіддю- «Дитина має при всіх обставинах бути серед тих, хто першим отримує захист і допомогу» виступила член Асоціації Преображенська Н.Ю. Преображенська Н.Ю. також брала участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Віддалені наслідки Чорнобильської катастрофи: екологічні, медичні та соціальні аспекти. Реабілітація постраждалих» з доповіддю – «Взаємодія стану здоров’я дітей з екологічною ситуацією в різних регіонах України». Її доповідді з цієї тематики також прозвучали на міжнародних конференціях у Білорусії, Франції, Англії, США, Японії та інших державах світу.

Голова Асоціації Самойленко Ю.І. очолював Українську делегацію на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що розглядала питання надання гуманітарної допомоги Україні в Нью-Йорку, а також приймав участь як член делегації в найбільш важливих засіданнях Ради донорів фонду будівництва об’єкту «Укриття» в Лондоні.

Українська екологічна асоціація «Зелений світ» підготувала та розповсюдила Звернення до українського народу в якому висловила глибоку стурбованість щодо погіршення виконання невідкладних робіт на об’єкті «Укриття» Чорнобильської атомної станції з вини українських міністерств і відомств. Ця заява підтвердила безладдя в державі Україна, відсутність технологічної культури і відповідального ставлення до утримання особливо небезпечних об’єктів, якими є атомні електростанції. Українська екологічна асоціація «Зелений світ» вважає, що в таких умовах добудова енергоблоків Хмельницької та Рівненської АЕС є злочином проти українського народу і народів Європи. Звернення прийняте на засіданні Зеленої Ради Української екологічної асоціації «Зелений світ».

Асоціацією також прийнята відкрита заява щодо ситуації навколо будівництва судноплавного ходу «Дунай-Чорне море» через гирло Бистре, що є порушенням заповідного режиму Дунайського Біосферного Заповідника. Українська екологічна асоціація «Зелений світ» заявила про своє засудження непродуманих дій Уряду України і подальше інтенсивне замулення каналу та економічні збитки, пов’язані з його розчищенням на протязі останніх років, показали об’єктивність наших експертних оцінок. Нажаль, альтернативний шлях прокладання каналу, запропонований Уряду Асоціацією, не був прийнятий. І за економічними збитками послідувало погіршення міжнародного іміджу України.

Члени Асоціації активно сприяють наданню гуманітарної допомоги медичним установам України та оздоровленню дітей з екологічно небезпечних регіонів. Так, за останнє десятиріччя за їх сприяння в сім’ях Ірландії відпочивали та оздоровлювались сотні дітей (сироти, напівсироти з багатодітних, бідних сімей) з сіл Київської, Рівненської та Вінницької областей. Асоціація також сприяла безкоштовній передачі від МОЗ України через Фонд спасіння дітей України від Чорнобильської трагедії діагностично-лікувальної апаратури НВП "ТехноКоМ” Іванківській районній лікарні та медичній амбулаторії с.Горностайпіль (колишній Чорнобильській район) Київської області, центральним лікарням Березнінського, Володимирецького, Зарічнянського, Дубровицького, та Сарненського районів Рівненської області, Коростеньській центральній медичній лікарні Житомирської області, Одеському медичному центру, діагностичному центру Вінницького університету, Республіканській фізіо- терапевтичній лікарні (м. Саки, АР Крим). Через членів Асоціації надавалась гуманітарна допомога дітям сіл Київської та Рівненської областей.

В Асоціації активно працюють комісії: з наукових проблем та незалежних екологічних експертиз; з питань енергетики та чорнобильських проблем; соціально-економічного та екологічного аналізу стану регіонів України; з питань екологічної освіти та виховання; з проблем екології села; з юридичних питань; інформаційна комісія; з охорони здоров’я; з організацій та проведення масових заходів; молодіжна комісія; порятунку Дніпра; контрольно-ревізійна.

Крім того, до складу УЕА «Зелений світ» входять колективні члени кількох громадських об’єднань, таких як «Спілка Порятунку Голосіїва», Київський міський крейсерський яхт-клуб, та інші.

На території України легалізовано та працюють територіальні організації та осередки УЕА «Зелений світ».

З 1994 року Асоціацію «Зелений світ» очолює Юрій Іванович Самойленко - заслужений природоохоронець України. Юрій Іванович народився в 1949 році. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Працював у Головкиївміськбуді, заступником голови правління Київського Народного банку, головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища м. Києва. Двічі, у 1990 та 1994 роках обирався депутатом Київради, а у 1998р. обраний Народним депутатом України та головою Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Займався організацією та становленням громадського природоохоронного руху в Україні, підрозділів Міністерства охорони навколишнього природного середовища, розробкою інвестиційних екологічних програм, законотворчою діяльністю в галузі охорони довкілля, ліквідації наслідків стихійних та техногенних катастроф, екологічного аудиту та страхування, розробкою та контролем за фінансуванням державних ресурсовідновлюючих та природозберігаючих програм, програм соціального захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Приймав участь, як представник неурядових організацій України, у саміті міністрів охорони довкілля Європи у Орхусі та Києві, представляє Україну в найбільшому об’єднані екологічних організацій світу «Друзі Землі».

Неодноразово брав участь у складі урядових делегацій на переговорах з країнами Європейського Союзу та США з питань фінансування виконання міжнародних договорів. Очолював українську делегацію на засіданні Генеральної асамблеї ООН. Автор 112 законопроектів та постанов Верховної Ради України. Нагороджений орденом «За заслуги»” ІІІ та ІІ ступенів, почесною грамотою Кабінету Міністрів.

Copyright "Зелений світ" © 2024