Понеділок, 06.05.2024, 11:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Хмельницька обласна організація
Української екологічної асоціації
«Зелений світ»

Головна | Новини | Аналітика | Проекти | Партнери | Галерея
Меню сайту
Актуально
[26.08.2014]
УВАГА! Нова адреса сайту "Зелений світ": zelenysvit.in.ua
[03.10.2013]
Україна потрапила до списку країн з найбруднішим повітрям – ...
[03.10.2013]
У вчених більше немає сумнівів, що зміни клімату викликані л...
Приєднатися до нас

Заповнити анкету учасника
Форма входу
Пошук по сайту
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Чи впливає екологічна ситуація на рівень соціального і економічного розвитку Вашого міста?
Всього відповідей: 1
Для завантаження


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Валюта
Курс USD по данным Национального Банка Украины
Курс EUR по данным Национального Банка Украины
Курс RUB по данным Национального Банка Украины

Переваги раціонального теплозбереження

Сьогодні показник споживання газу та інших енергетичних ресурсів в Україні в декілька разів перевищує середньоєв­ропейський, що катастрофічно впливає на економічне та екологічне становище країни. Відповідно, завдяки раціональ­ному використанню енергії та теплозбереженню можна досягнути суттєвого покращення енергетичної, екологічної та економічної ситуації. При цьому, саме у сфері опалення, завдяки пев­ному знанню та бажанню його застосо­вувати у повсякденні, можна економи­ти найбільшу кількість електроструму, газу та інших енергоносіїв. Чому? Тому що саме при опаленні споживається найбільша частина всієї енергії, яка використовується в домашньому гос­подарстві (до 70%). При тому, часто ця енергія використовується надзвичайно марнотратно.

Баланс теплових витрат

В холодну погоду, в загальному, 28% те­пла втрачається через недбало ущільнені двері і вікна, 18% – через стіни, 6% – че­рез підлогу та підвальні приміщення, 16% – через стелю та дах і 32% – через венти­ляційні отвори і димоходи.

Раціонально плануймо!

Думка про необхідність енергозбере­ження має бути присутньою вже при плануванні будинку, зокрема при ви­значенні його величини, кількості, розміру та розташування вікон, а та­кож виборі оптимальної системи опа­лення.

Чудернацький будинок-палац з ба­гатьма кутами, виступами та багатим на перепади «ландшафтом даху» буде потребувати значно більше енергії для теплозабезпечення, ніж компактно по­будований дім однакової величини.

В багатоквартирному будинку витра­ти теплової енергії суттєво залежать від частки зовнішніх площин (зовнішні стіни, стеля, дах, підвальне приміщення під підлогою), через які проникає додатковий холод. Тому ку­тові квартири, а зокрема на першому та останньому (особливо піддаховому) поверсі, як правило, витрачають значно більше теплової енергії, ніж квартири всередині будинку, які тор­каються своїми стінами, стелями та підлогами теплих сусідніх квартир.

Економимо інвестуючи!

  • Витративши при будівництві чи ре­монті будинку дещо більше грошей на енергозберігаючі матеріали, ви за­ощадите енергію і в довгостроковій перспективі суттєво зекономите на опалюванні та зменшите викиди пар­никових газів.
  • Належна теплоізоляція будинку (зо­внішніх стін, підлоги та стелі) дозво­ляє знизити більш ніж удвічі витрати на опалення та шкоду для довкілля!
  • Понад 50% енергії можна економи­ти завдяки заміні застарілого котла системи водяного опалення на більш енергоощадливу модель.
  • Заміна кахельної пічки на газовий конвектор дозволяє майже втричі знизити витрати на опалення.
  • Якщо є можливість, встановіть на даху будинку сонячні панелі, з допо­могою яких можна одержувати гарячу воду та електроенергію.

Оптимальна температура

Для самопочуття та здоров'я людини в приміщеннях, де проводимо найбіль­шу кількість часу, найбільш опти­мальною є температура 19-20°С, а для спальні – 16-18°С.

Кожен градус зменшення кімнатної температури економить 6% коштів, затрачених на опалення.

Таким чином, підвищуючи темпера­туру нагрівання нашого помешкання з 19°С до 24°С, ми додатково витрачаємо до 30% енергії, що йде на опалення.

Надто висока температура робочих та житлових приміщень є також причиною зниження працездатності та ви­никненняпростудних захворювань.

«Гроші на вітер»?

В опалювальний сезон через недостатню ізоляцію вікон можна втрачати намарно по­над 30% тепла. Відповідно саме тут лежить великий потенціал економії. Щоб його реа­лізувати, необхідні не надто великі зусилля: кожного року перед опалювальним сезо­ном перевірте щільність вікон.

Для цього можна поставити аркуш па­перу між вікном та рамою. Якщо ар­куш можна легко витягнути, то ущіль­нення є недостатнім.

Варто також перевірити, чи немає мікрошпарин в рамах. Найкраще це зробити у вітряний день із палаючою свічкою.

Сьогодні для утеплення вікон можна придбати спеціальні теплоізолюючі стрічки. А ще краще придбати мета­лопластикові склопакети, що забезпе­чить добру тепло- та шумоізоляцію.

Правильне провітрювання

  • Уникайте тривалого провітрювання і провітрюйте замість того коротко (5-7 хв.), але зате частіше та інтен­сивніше (широко відчинивши вікно чи кватирку).
  • Недопустимим марнотратством є за­лишення відкритою кватирки за хо­лодної погоди.
  • Чим холодніше на вулиці, тим корот­шим має бути провітрювання, оскіль­ки тоді циркуляція повітря відбува­ється значно швидше.

Розповітрення системи опалення

Якщо у вас недостатньо нагріваються батареї системи водяного опалення, всу­переч відкритому клапану термостата, чи нагріваються нерівномірно, або ж в бата­реях чути сторонній звук, то можливою причиною може бути попадання в систему повітря.

В такому випадку необхідним є розпові­трення системи опалення, яке можна здій­снити наступним чином: закрийте клапан термостата та від­крийте клапан розповітрювання на батареї і, підставивши якусь посудину, випускайте повітря, чекаючи поки не почне виходити вода.

Тоді знову закрийте клапан розповітрення і поставте у початкове поло­ження клапан термостата.

Інше

  • Не накривайте нагрівальні прилади речами, адже це зменшує теплообмін.
  • Не закривайте радіатори опалення занавісками чи невдало розставлени­ми меблями.
  • Зменшіть подачу тепла на ніч чи пе­ред виходом на роботу.
  • Закривайте на ніч віконниці, жалю­зі та гардини. Це дозволяє знизити втрати тепла приблизно на 10%.
  • За довшої відсутності зменшіть опа­лення до мінімуму.
  • Встановіть позаду батареї теплоізо­ляційний екран. В найпростішому ва­ріанті це може бути звичайна фольга.
  • Вдягайтесь відповідно до сезону. Зима – це не час для шортів та футболки. Натомість тепла сорочка чи светр до­зволять комфортно почувати себе в приміщенні і заощаджувати тепло та енергію, відмовитись від надмірного опалення.
  • Опалючи приміщення, які не викорис­товуєте, ви намарно витрачаєте гроші, завдаєте шкоди довкіллю.
  • Закривайте двері до суміжних неопалювальних кімнат.
  • Подвійні вхідні двері також допомо­жуть зменшити втрати тепла з вашо­го помешкання.
  • Слідкуйте за тим, щоб були закрити­ми вхідні двері до під'їзду – це збере­же вам тепло та стіни від цвілі.

Матеріал взято з сайту: http://www.ecoburougcc.org.ua/teplozberezhennja
Copyright "Зелений світ" © 2024