Субота, 18.05.2024, 20:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Українська екологічна асоціація
«Зелений світ»
Хмельницька обласна організація
Меню сайту
Актуально
[26.08.2014]
УВАГА! Нова адреса сайту "Зелений світ": zelenysvit.in.ua
[03.10.2013]
Україна потрапила до списку країн з найбруднішим повітрям – ...
[03.10.2013]
У вчених більше немає сумнівів, що зміни клімату викликані л...
Приєднатися до нас

Заповнити анкету учасника
Форма входу
Пошук по сайту
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Чи знаєте Ви, що таке «роздільний збір сміття»?
Всього відповідей: 2
Для завантаження


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Валюта
Курс USD по данным Национального Банка Украины
Курс EUR по данным Национального Банка Украины
Курс RUB по данным Национального Банка Украины
Головна » Статті » Мої статті

Здоров'я. Шкода пластикового посуду
У нашому світі набирає популярність одноразове. Одноразовий посуд, одноразові пакети ... Техніку та одяг ми все частіше міняємо, викидаючи старе. Від цього страждає навколишній світ, перетворюючись на смітник. Але це ще пів біди. Від пластика страждаємо і ми - починаючи від чадного газу (від спалення сміття) і закінчуючи тим, що ми з їжею вбираємо в свій організм отрути, які знаходяться в пластиковому посуді (тим більше, якщо ми вживаємо гарячі напої та їжу, що часто і відбувається ).

Пластиковий посуд визнали небезпечною для здоров'я

Вчені довели, що пластиковий посуд згубно впливає на людський організм. Тому якщо і ви брали на барбекю одноразовий посуд або пили напої з автоматів, ви вживали отруту. Екологічні та токсикологічні служби закликають людей утриматися від використання такого посуду, в той час як виробники харчового пластика рахують мільйони від прибутку.

Встановлено, що в Україні ринок посуду з пластика розширюється з кожним роком у геометричній прогресії. Обсяг продажів одноразової тари складає понад $ 30 мільйонів. Дослідники провели дослід. У пластиковий стакан була налита горілка. Через кілька хвилин вчені перевірили склад вмісту. У склянці була вже не горілка, а хімічний розчин, який шкідливий для організму. Європейські країни вже давно почали відмовлятися від пластика для виготовлення посуду. До того ж він не тільки завдає шкоди здоров'ю, але й розкладається у землі близько сотні років. Саме з цієї причини в розвинених країнах пластик замінюють папером.

Американські вчені, грунтуючись на результатах проведеного ними дослідження, стверджують, що упакований в пластик харчові продукти можуть завдавати шкоди здоров'ю вживають їх людей. Зокрема, експерти впевнені, що в першу чергу можуть спостерігатися різні порушення в обміні речовин.

Так, серія проведених на тваринах експериментів показала, що основний компонент пластику - бісфенол А (BPA), приводить до зменшення вироблення сперми у самців, одночасно прискорюючи процес статевого дозрівання в самок.

Крім того, фахівцями було виявлено, що у 92 відсотків людей, вибраних абсолютно випадковим чином, спостерігається підвищена концентрація бісфенолу А в організмі. Мало того, ця концентрація виявилася істотно вищою за ту, при якій у піддослідних тварин спостерігалися гормональні порушення.

Не дивлячись на ту обставину, що сьогодні безліч фахівців голосно говорить про нову небезпеку для здоров'я людини, виробники упаковки для харчової продукції як і раніше не вживають ніяких заходів до усунення бісфенолу А зі складу випускається ними. Як показують приблизні статистичні дані, в даний час в світі щорічно виробляється близько 2,8 мільйонів тонн бісфенолу, який все ще використовується для виготовлення упаковки харчових продуктів.

Сміттєва їжа

Термін "сміттєва їжа", що з'явився в 70-х роках в американській пресі для позначення харчових, готових до їжі фабрикатів, упакованих заздалегідь у міцну герметичну тару з дрібним фасуванням, розрахованих на тривале зберігання на складах і на вживання на ходу, в дорозі, в транспорті, на стадіонах. Це, в основному, сандвічі, різна нарізка ковбаси, сиру, шинки, а також упаковані в пластмасові баночки гострі закуски та напої, не передбачають жодного нагріву і вживаються холодними, в будь-який час - як сніданку, обіду або вечері, аби перекусити, втамувати голод

Назва "сміттєва їжа" ставилося, отже, не до якості цієї їжі, а до того, що масове користування нею привело до захаращення вуличної території в місцях торгівлі цими товарами. Оскільки пластмасові коробочки, картонні коробки, пластикові пакети і лощена щільний папір, використовувані для упаковки цієї продукції, займали великий обсяг і дуже швидко заповнювали сміттєві контейнери, розносилися вітром по вулицях. З роками, однак, було відмічено, що регулярне споживання вмісту цих упаковок призводить до появи хронічних порушень в області травлення - до коліту, гастритів і печії, запорів і т.п. Тим самим до 90-х років термін "смітна їжа" набув більш глибокий і явно негативний зміст, що підкреслює не тільки зовнішню вульгарність такого вуличного харчування, але і, в принципі, що засуджує шкідливі для здоров'я наслідки від постійного користування таким типом їжі.

Протестують навіть астрономи. Співробітники однієї з провідних французьких обсерваторій, розташованої на Піке Миру, стурбовані тим, що їм доведеться спостерігати за планетами крізь густу пелену кіптяви і диму, що виникає в процесі смаження чіпсів, стейків і сосисок, до того ж, це змінює структуру атмосферної оболонки Землі.

Категорія: Мої статті | Додав: FatalFire (29.09.2012)
Переглядів: 1018 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright "Зелений світ" © 2024